Yhteinen aikataulu la 16.12.2017

Lauantaina 16.12. ei ole enää Hannan balettitunteja, koska Hanna on koko päivän kiinni näytösvalmisteluissa, harjoituksissa ja itse näytöksessä. Liisan satubalettitunnit ovat lauantaina vielä normaalisti, mutta päästäkää Liisa viimeisen tunnin jälkeen nopeasti lähtemään ja lukitsemaan ovet, koska häntä odotetaan harjoituksiin taidemuseolle :)

TAIDEMUSEOLLA:

11.00
Taidemuseo aukeaa, näytöskuorman purku ja roudaus,
Edustusryhmän ja opettajien saapuminen (paitsi Liisa)

11.30
Tanssimattojen kiinnitys, valojen ja äänitekniikan pystytys, (katsomon rakentaminen alkaa, jos tekijöitä riittää)
aikuisten edistyneiden ja VaVarep-ryhmän saapuminen

11.45
Baletti 4-5 -ryhmän saapuminen (Fanni ja Elli)
Baletti 6-7 -ryhmän saapuminen (Kerttu)

12.00
Katsomon rakentaminen, kahvion pystytys

12.10
Edustusryhmän, edistyneiden, varvastekniikan ja muiden jo paikalla olevien tanssijoiden lämmittely

12.30
Harjoitukset: Korallit (VaVaRep, HR)

12.40
Harjoitukset: Lumottu metsä (B 4-5, HR)12.45
Baletti 2-3 -ryhmän saapuminen

12.50
Harjoitukset: Lumihiutaleiden valssi (Edistyneet, HR)

13.00
Harjoitukset: Korpit (Edistyneet, HR)

13.10
Harjoitukset: Sateenkaaren väreissä (Baletti 2-3, HR)

13.20
Harjoitukset: Lennä kanssamme! (Edustusryhmä, HR

)13.30
Harjoitukset: Masurkka (Baletti 6-7, HR)

13.35
Alkeisbaletti 2 -ryhmän saapuminen

13.40
Harjoitukset: Merirosvot (Baletti 2-3, HR)

13.45
Esibaletti ti -ryhmän saapuminen

13.50
Harjoitukset: Vedenneidot (Alkeisbaletti 2, HMH)

13.55
Satubaletti 4-5v. ti -ryhmän saapuminen

14.00
Harjoitukset: Joutsenet (Esibaletti ti, KV)

14.10
Yleisö saliin

14.30
NÄYTÖS (päättyy klo 15.30 mennessä)

klo 16.00 mennessä kaikki ulkona museolta, museo sulkee ovensa!